Günümüzde bir çok marka, bilinirliğini arttırmak ve potansiyel müşterilerine ulaşmak için sosyal medya platformlarını kullanıyor. Ancak yaptığımız bir araştırmaya göre; Türkiye’deki bir çok marka sosyal medyayı bilinçsiz kullanıyor veya işi için hangi sosyal medya platformlarını kullanacağını bilmiyor. Macework.net olarak Firmaların hangi sosyal medya platformlarını kullanmalarını seçmelerine yardımcı olmak için böyle bir içerik yazdık.

Türkiye ve Dünyadaki Sosyal Medya Kullanıcı Sayıları

Türkiyede-en-fazla-kullanılan-sosyal-medya-platformları

Hangi sosyal medya platformunu seçmemiz gerektiğini öğrenmeden önce, Dünyada ve ülkemizde sosyal medyayı kaç kişi ortalama ne kadar kullanıyor? buna bakalım.

We Are Social ve Hootsuite’in araştırmalarına göre, dünyada 3,8 milyar, Türkiye’de ise 54 milyon aktif sosyal medya kullanıcısı bulunmaktadır.  Aynı araştırmada küresel ortalamalara göre bir kişi günde ortalama 2 saatten fazla zamanını sosyal medyada harcıyor. Bu kadar fazla insanın kullandığı sosyal medya mecralarında işinizi doğru pazarlamanız, marka bilinirliğinizin ve gelirlerinizin artmasına doğrudan etki yapacaktır.

Hangi Sosyal Medya Platformunu Kullanmalıyım?

İşiniz için hangi sosyal medya platformunu kullanacağınıza karar vermek için, birden fazla kriteri göz önünde bulundurmanız ve kararı buna göre vermeniz gerekecektir. Örnek olarak Hedef kitlenizin; Yaşı, Cinsiyeti, Konumu ve ilgi alanlarını analiz ederek, Hedef kitlenizin hangi sosyal medya platformlarını kullandığını bilmeniz gerekmektedir.

İşinizi sadece Türkiye’de pazarlayacaksanız, Türkiye’de hangi yaş grubunun hangi sosyal medya platformunu kullandığını bilip bu şekilde sosyal medyada pazarlamaya başlamanız daha doğru bir seçim olacaktır.

İşinizi sosyal medyada duyurmak istiyor ve potansiyel müşterilerinize ulaşmak istiyorsanız. Aşağıdaki formu eksiksiz doldurarak bize gönderin, Sizin için Ücretsiz sosyal medya analizi yapıp sizinle iletişime geçelim.

İşletmenizin verdiği hizmetler hakkında kısaca bilgi verir misiniz?
İşletmeni konum olarak nerede bulunuyor, birden fazla şehir yazabilirsiniz.

Hedef Kitleniz

Potansiyel müşterileriniz hakkında biraz bilgiye ihtiyacımız var.
Potansiyel müşterilerinizin yaş aralığını girin.

İletişim Bilgileriniz

Analiz sonuçlarını sizinle paylaşabileceğimiz iletişim bilgilerinizi girin

Macework olarak, Dijital dünyadaki gelişmeleri yakından takip edip müşterilerimize bu doğrultuda hizmetler sunmaktayız. Sizde işinizi dijital ortamda büyütmek, marka bilinirliğinizi ve gelirlerinizi arttırmak istiyorsanız hemen iletişim alanından bizimle iletişime geçebilirsiniz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir