SEO (Arama Motoru Optimizasyonu), Günümüzde bir çok işletme web siteleri kurarak potansiyel müşterilerine ulaşmaya çalışıyor. Bu alanda bir web sitesi kurulurken arama motorlarının belirlediği bazı kurallara uyularak yapılması, web sitesinin arama motorlarında üst sıralarda yer edinmesini sağlar.

Web sitesini bu kurallara uygun hale getirme hizmetine Seo hizmeti deniyor. Macework olarak bu alanda sizler için web sitenizi arama motorlarına uygun bir şekilde tasarlayıp gerekli işlemleri sağlayabiliriz.

İç Seo

Web sitenizin performansı (hızı) ve sayfaların arama motorlarının kurallarına uygun olarak ayarlanmasına iç seo işlemi diyoruz. Bu alanda daha çok sitenizin resimlerini, site haritasını, iç bağlantılarını ve kalıcı bağlantılarını ayarlarız. Ayrıca bu ayarlamaları yaparken, sitenizi arama motorlarına kayıt eder ve arama motorlarında listelenmesini sağlarız.

Dış Seo

Web sitenizin gerekli iç optimizasyonları yapıldıktan sonra, Rakip analizi, içerik planlaması ve yükselme stratejinizi oluşturuyoruz. Bu alanda sitenizin Arama motorlarının güzünde değer kazanması için popüler sitelerden referans link alımı yapıp, güncel kalması için sitenize aylık ve haftalık içerik girişleri sağlıyoruz.